O mnie

Ile razy płakałem słuchając hymnów Twoich i kantyków, wstrząśnięty błogim śpiewem Twego Kościoła […] a gdy Twoja prawda ściekała kroplami do serca, parowało z niego gorące uczucie pobożnego oddania (affectus pietatis). Z oczu płynęły łzy i dobrze mi było z nimi

Św. Augustyn, Confessiones IX, 6

zdjęcie Tomasz PrichaczJestem związany z muzyką sakralną od 8. roku życia. Początkowo śpiewałem w chórze Archidiecezji Wrocławskiej Pueri Cantores Wratislavienses – najpierw jako sopran, a po przebytej mutacji jako bas. Tutaj nauczyłem się podstaw muzyki i śpiewu, a następnie przez lata je doskonaliłem. Potem na 3 lata trafiłem do Kameralnego Chóru Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Medici Cantantes) prowadzonego wówczas przez p. Agnieszkę Franków- Żelazny. Dzięki temu chórowi i jego dyrygentce mogłem wejść na wyższy poziom rozumienia muzyki.

Od 2002 stale jestem związany z katolickim zespołem muzycznym Clemensianum, który przede wszystkim gra na Mszach Świętych o g. 20:00 w parafii pw. św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu. Jestem w nim wokalistą oraz gitarzystą (czasami chwytając za takie instrumenty jak flażolet, djembe czy cajón). Członkom zespołu służę również pomocą w zakresie kształcenia słuchu i emisji głosu, a także dyryguję, gdy jest potrzeba śpiewania pieśni wielogłosowych.

Udzielam również osobom początkującym i dzieciom lekcji śpiewu i gry na gitarze.